Perkusista, bubeník, facilitátor

Biografie

Tokhi působí v řadě hudebních projektů jako perkusionista (hráč na bicí nástroje). Kromě čistě hudebních aktivit je Drum Circle Facilitator – pořádá workshopy pro firmy, pro školy i na festivalech. Založil bubenický orchestr Groove Army fungující na principech slavných světových samba kapel z brazilského Rio de Janeira.

Každý měsíc má několik koncertů na území ČR i ve světě. V současné době vystupuje s projekty:

Tokhi & the Groove Army

DrumCircle

Tokhi se hudbě aktivně věnuje už od dětství. Má za sebou řadu úspěchů na české i mezinárodní scéně. Jako perkusista a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa, namátkou: Karel Gott, Jana Koubková, Vlasta Redl, Ilona Csáková, Laura a její tygři, UDG, Pavel Fajt, Emil Viklický, 1OO°C, Shahab Tolouie, Feng Yun Song, Vesna Caceres, Ondřej Ruml, Work – Shop & More (legendární Hiram Bullock a Freda Goodlett) a další.

S těmito skupinami procestoval velkou část Evropy, navštívil New York v USA, v rámci výstavy EXPO 2010 vystoupil v Číně. Koncertoval ve vyprodaných halách i na evropských stadionech. Je vyhledávaným studiovým hráčem a uznávaným muzikantem na české i zahraniční scéně.

Seznamte se s námi!

SPUSTIT VIDEO

Díky svému nadšení, vizáži a talentu je využívaný pro kampaně i jiné mediální spolupráce. Například pro Kytary.cz a kampaň mBank – velkolepou roadshow k příležitosti 5-tiletého výročí působení mBank na českém a slovenském trhu.

Tokhi také působí jako firemní a sponzorovaný hráč výrobců hudebních nástrojů Meinl, Finhol, Kytary.cz, Flix, MapexCympad, Korg a Boomwhackers. Firma Balbex (výrobce bubenických paliček) vyrábí speciální paličky podle jeho návrhu s podpisem, tzv. Artist Signature Series – prodávají se po celé Evropě). Tokhi také vyrábí vlastní signované nástroje a oblečení ve spolupráci se švédskou, portugalskou a polskou firmou.

Mezi Tokhiho učitele patří mistři oboru z USA, Itálie, Afriky, Dánska nebo Německa.

Holger Mertin (Kolín nad Rýnem) – body percussion, improvizace
Janos Crecelius (Berlin) – rytmy západní Afriky, djembe a basové bubny
Aldo Ferrara (Řím) – afro-kubánské nástroj (congas, bongo, timbales, maracas)
Hearn Gadbois (New York) – nástroje blízkého východu a severní Afriky (darbuka, dombek)
Assaf Seewi (Londýn) – konzultace
Arthur Hull – zakladatel moderní formy DrumCircle, světově proslulý perkusionista a facilitátor

A to ještě není vše!

Tokhi je autorem hudebních testů na perkuse a různé bicí nástroje pro odborný časopis určený muzikantům a hudební veřejnosti (Muzikus). Natáčel i video testy pro Jamstage.cz a je spoluautor hudebního videoblogu WOO na populární internetové televizi Stream.cz

Vedl semináře v Německu a USA o rytmu a historii bicích nástrojů. Hrál na lekcích flamenca v tanečních studiích Naboso a Peňa Flamenca. Patří mezi uznávané hudebníky přes flamencové rytmy a nástroj zvaný cajon.

S různými projekty byl na všech důležitých místech v ČR – Pražský Hrad, Žofín, Sál velké Lucerny, O2 Arena, Státní Opera v Praze …